4 Şubat 2014 Salı

Shake Shack - Maslak

Blogdan da anlaşılacağı üzere hamburgerleri seviyorum :)
Mekandan mekana o kadar farkediyorki bu meret, herkes farklı farklı yapıyor. Kimi hiç beceremezken kimi öyle bir lezzet koyuyorki önünüze, yeme de yanında yat durumu oluşuyor.
Shake Shack'in ünü Türkiye'ye kendisinden önce gelmişti. New York'un en havalı ve en lezzetli hamburgercisi sıfatıyla Türkiye'ye giriş yaptı. Bende New York'a gidip bu tadı denemiş olanların yazılarıyla büyük beklentiye girdim haliyle, ilk fırsatta gidip denedim.
Shake Shack'in kökeni 2001 yılında Manhattan'daki Madison Square Park'ta Hot Dog arabasıdır. Çok lezzetli Hot Dog'lar yapar ve önünden sıra eksik olmaz.
2004'te parkta bir yer açarak kendilerine temelli bir mekan kazanırlar. Hot Dog ile başladıkları işe hamburgerler, milkshakeler ekleyerek devam ederler.
Şu anda bile o kadar popülerki Shake Shack, websitesine girdiğinizde Madison Square Park'taki şubelerinin önündeki kuyruğu görmeniz için canlı kamera görüntüsünü izleyebilirsiniz. Bu kuyruğu görerek geldiğinizde sipariş vermek için ne kadar süre harcayacağınızı anlayabilirsiniz :)
Şimdi böyle şeyler okuyup gördükten sonra öyle bir beklentiye giriyorki insan, heralde bu hamburgeri yiyince dünyam değişecek zannediyorsunuz :) Belki de en büyük handikapı bu Shake Shack'in.
Gelelim İstinye Park'taki şubesine ve deneyimimize.
Türkiye'ye ilk şubeyi İstinye Park'a Mayıs sonunda açtılar. İstinye Park Food Court'ta en havalı yerlerden birine sahipler.


Girişte karşılanıyorsunuz, menüyü ve nasıl sipariş vereceğinizi öğreniyorsunuz. Bunun nedeni sipariş sisteminin biraz farklı olması.
Siparişinizi veriyorsunuz ve size elektronik ışıklı bir cihaz veriyorlar. Siparişiniz hazır olduğunda bu cihaz yanıp sönerek ve sesle alarm veriyor, sizde siparişinizi gidip alıyorsunuz.
İçecekler sınırsız şekilde Carl's JR'da olduğu gibi veriliyor. Size bir bardak veriyorlar ve istediğiniz kadar doldurup içebiliyorsunuz.


Menüyü çekmeye çalıştım ama biraz parladı. Neyse artık olduğu kadar. Öncelikle fiyatlar öyle ucuz değil, kesinlikle normal bir hamburgerciye göre pahalı. Önemli olan bu verdiğiniz parayı hakediyor mu?


Shake Stack'e birkaç defa gittim şu ana kadar, hem hot dog deneme şansım oldu, hem standart Shack Burger ve Shack Stack denilen karışık hamburgerden yedim.


Shack Stack denilen hamburgerin içinde hem normal hamburger köftesi hem de mantardan yapılan ayrı etsiz bir köfte daha var. Değişik bir seçim olmuş.


Öncelikle Hot Dog'undan başlayalım. Açık konuşmak gerekirse 10 TL'lik bu Hot Dog'un hiç bir özelliği yok. Fotoğraftan da görebilirsiniz. Bunun yerine herhangi bir büfede aynı fiyata 4 tane sosisli yersiniz çok daha lezzetli olur. Bu kadar acımasızım ama 10 TL'ye bize bu sosisliyi itelerken onlarda acımasız :)


Gelelim hamburgerlerine; kötü değil ama çok kuru etleri. Nerede o ısırdığınızda suyu akan hamburgerler nerede Shake Shack'in hamburgeri. Ayrıca porsiyonlar çok küçük, böyle bir para veriyorsam hamburgere, çok daha esaslı birşeyler yemek isterim ve ne yazıkki böyle birşey gelmiyor. Başta da demiştim, insan öyle büyük bir beklentiye giriyorki duyduklarından sonra, bırakın bu beklentiyi karşılamayı, verdiğiniz paraya acıyorsunuz.


Patatesleri güzel ama eşlik eden hamburger iyi olmayınca hiç bir anlamı yok.
Şu ana kadar blogda sadece 1 beğenmediğim yeri tanıtmıştım, fakat Shake Shack'le beraber 2 oldu. Tanıtmamın nedeni ise çok popüler ve herkesin merak ettiği bir yer olması.
Gidin deneyin ama çok birşey beklemeyin.

Afiyet olsun.

Shake Shack
Pınar Mah. İstinye Bayırı Cad.
İstinye Park AVM  No : R202-R203
İstinye, Sarıyer, İstanbul
Tel : 0212 3455184
www.shakeshack.com/location/istanbul-istinye-park/

1 yorum:

  1. Ben de daha önce burada defalarca yemek yedim. Son dönemlerde ise cevahir avmdeki upper west side'a takılıyorum. Nefis burgeleri var özellikle new york burgerlerini tek geçerim. Ortadoğunun en popüler lezzeti olan falafel de var burda.

    YanıtlaSil